Satler Trójmiasto montaż anten tel: 601 654 333

Monitoring

Każda oferta jest przygotowywana indyqidualnie po wcześniejszych oględzinach/ omówieniu zakresu prac. Proponujemy najlepszy sprzęt dostosowany do potrzeb klienta, który z reguły przywozimy na miejsce montażu.
Bezpieczeństwo związane z wykorzystaniem monitoringu w swoim : domu, biurze, mieszkaniu, hotelu, bloku itp. jest dla nas bardzo ważne.
Dzisiejsza technologia przy podłączeniu internetu pozwala nam na stały podgląd interesującego nas miejsca w dowolnym miejscu na świecie.

kamery IP Kamery IP do transmisji oraz zapisu danych audio/video wykorzystują łącza teleinformatyczne i sieci komputerowe oparte na protokole sieciowym IP. Oferują szczegółowy obraz - dużo lepszej jakości niż w przypadku systemów analogowych (wykorzystujących kabel koncentryczny), który może być przesyłany na nieograniczone dystanse. Takie systemy są odporne na zakłócenia i mogą być swobodnie rozbudowywane, a każda z kamer dowolnie konfigurowana.


kamery AHD (ang. Analog High Definition) Stosowane są w analogowych systemach monitoringu, wykorzystujących do transmisji danych kabel koncentryczny. Oferują obraz jakości HD 720 px i Full HD 1080 px.


kamery HDCVI (ang. High Definition Composite Video Interface) Standard wprowadzony przez firmę Dahua (w Europie znaną pod nazwą BCS). Kamery również wyposażone są w złącze kabla koncentrycznego. Dostępne w rozdzielczościach 1Mpx i 2Mpx. System umożliwia stabilna transmisję bez opóźnień na dystansie do 500 m.


kamery HDTVI (ang. High Definition Transport Video Interface) Również dedykowane do systemów analogowych wykorzystujących transmisję poprzez klasyczny przewód koncentryczny (do 500 m), ale też za pomocą popularnej skrętki (do 200m). Dostępne już są kamery megapikselowe rejestrujące wyraźny, obraz o dużym kontraście. (Twórcą standardu jest firma Hikivision).


standardowe kamery analogowe Najstarsze dostępne rozwiązanie w telewizji przemysłowej, które w miarę pojawiania się nowocześniejszych technologii (HD-CVI, HD-TVI i AHD) wychodzi z użycia.


Ze względu na miejsce instalacji kamery można podzielić na: zewnętrzne (ang. outdoor) Kamery przeznaczone do instalacji poza budynkiem.

wewnętrzne (ang. indoor) Kamery stosowane w wewnętrznych systemach monitoringu.

W systemach monitoringu stosuje się kamery: stacjonarne Pozwalają na obserwację sceny w określonym kierunku. Plan obserwacji nie zmienia się. (np.: kamery typu BULLET, DOME, BOX).

obrotowe i szybko obrotowe Obrotowe kamery dozorowe pozwalają na zmianę kierunku podczas rejestracji obrazu. Kamery szybkoobrotowe pozwalają na ruch z większą prędkością w pełnym zakresie 360o.