Satler Trójmiasto montaż anten tel: 601 654 333

Multiroom

Polega na doprowadzeniu sygnału satelitarnego do więcej niż jednego telewizora.
Można skorzystać z takiej opcji biorąc od dystrybutora płatnej telewizji cyfrowej, jak Cyfrowy Polsat, NC+, Orange TV, Telewizja na kartę, większą ilość dekoderów. Do każdego z dekoderów musi zostać doprowadzony kabel koncentryczny, gdzie dekoder przetwarza sygnał na obraz i dźwięk który zostaje przesłany do telewizora za pomocą kabla HDMI.

Istnieją dwa sposoby wykonania instalacji na więcej niż jeden dekoder

Pierwszy to wykorzystanie konwertera z odpowiednią ilością wejść (1,2,4 lub 8). Przykładowo, jeżeli chcemy mieć telewizję satelitarną na 2 dekodery trzeba użyć konwertera z 2 wejściami i doprowadzić od anteny po jednym kablu do każdego z dekoderów. W takiej sytuacji zawsze wybieramy najbardziej estetyczną drogę, tak aby kabel nie był wcale lub jak najmniej widoczny w mieszkaniu. W budynkach, gdzie stan jest jeszcze surowy, prowadzimy kable w ścianach, natomiast w urządzonych lokalach kładziemy je w listwach podłogowych, naściennych lub w sposób wspólnie ustalony z Właścicielem. Możemy także użyć konwertera, który odbiera sygnał z dwóch satelit np. Astra i Hotbird, wtedy używamy Monoblock z ilością wejść, która nam odpowiada (1,2,4 lub 8). Taki sygnał sumowany przez konwerter idzie po jednym kablu do dekodera, który dostarcza nam programów z obu satelit.

Można także połączyć sygnał satelitarny z tym od anteny dvb-t, wtedy mając jeden kabel możemy odbierać oba sygnały na telewizorze.

Drugim sposobem, który dostarcza nam więcej możliwości jest instalacja oparta na multiswitchu (zazwyczaj stosowane w domach jednorodzinnych lub szeregowych, hotelach, blokach, pensjonatach):

Montaż anteny może być na kominie, ścianie budynku lub balkonie (najrzadziej spotykane w tym wypadku) za pomocą odpowiedniego uchwytu lub na maszcie, na którym możemy także zamontować antenę dvb-t. Do ustawionej odpowiednio anteny używamy konwertera Quattro i każdy z 4 kabli doprowadzamy w jedno miejsce (strych, garaż, skrzynka), gdzie wpinamy je odpowiednio do Multiswitcha. Od anteny dvb-t również doprowadzamy 1 kabel do naszej skrzynki z Multiswitchem. W tym momencie mamy niemal nieograniczone możliwości.
Sygnał jest wzmacniany, sumowany ( naziemna + satelita) i wysyłany na tyle pomieszczeń, ile będziemy chcieli (od 4 do 12 a nawet więcej). Możemy też zamontować antenę radiową dzięki czemu będziemy mogli słuchać naszych ulubionych stacji bez zakłóceń w każdym z pomieszczeń. Dużą zaletą takiej instalacji jest możliwość odbioru sygnału telewizji naziemnej i satelitarnej w każdym z pomieszczeń, do którego doprowadzony będzie kabel koncentryczny. Multiswitch gwarantuje też nam odpowiednie wzmocnienie takiego sygnału i idealną pracę całej instalacji. Używamy multiswitchy takich firm jak Televes, Triax, Viper

multiroom multiroom multiroom
multiroom

Telewizja zbiorczamultiroom

Zasada jest taka sama jak w przypadku multiroomu z pewnymi różncami:

Używamy multiswitchy z dużą ilością wyjść do mieszkań oraz sygnał telewizji naziemnej oraz radiowy są wzmacniane przed wejściem do multiswitcha

multiroom multiroom


Należy też użyć zabezpieczenia przed zmianami napięcia tak aby multiswitche nie były narażone na uszkodzenia

multiroom

Zajmujemy się też zarabianiem paneli F i RJ pod kablówkę i internet w szafach rackowych

multiroom multiroom multiroom


Bezpośrednio w mieszkaniu zarabiamy gniazda RJ, elektryczne, telewizyjne oraz skrzynki mieszkaniowe

multiroom multiroom